Netradiční myslivecké recepty

Myslivecká latina

Ingredience Čerstvé houby(kozáci, hříbky, holubinky, hlíva) 500 g, Čočka 50g, Kořenová zelenina 150g, Cibule 1ks, Sádlo 40g, Krupice 2 lžíce, Saturejka, Česnek, Příprava Den předem namočíme čočku do studené vody. Na sádle osmažíme cibuli a nastrouhanou kořenovou zeleninu, přisypeme...

Zadělávaný zajíc s černou omáčkou

Ingredience: zaječí zvěřina, krev ze zajíce (nemáme-li, tak drůbeží), sůl, slanina, cibule, mrkev, petržel, bobkový list, celý pepř a nové koření, 0,7 l červeného vína, sádlo, cukr, bujón, hl. mouka, ocet Příprava: Z umyté zvěřiny vymačkáme vodu, rozsekáme na kousky a posolíme. Do kastrolu nebo...

Pečené kvíčaly

Ingredience: 10 kvíčal, sůl, 120 gramů másla, 10 zrnek jalovce, 200 gramů slaniny, 40 gramů másla, 80 gramů cibule, 5 pepřů, vývar, 4 lžíce červeného vína Příprava: Kvíčaly (nenecháváme uležet) oškubeme, opálíme, vykucháme, vypláchneme, hlavičky a nožičky očistíme a zbavíme drápků, osolíme, do...

Pečené sluky

Ingredience: 2 sluky, sůl, pepř, 100 gramů másla, 1/2 citrónu, 100 gramů slaniny, 150 ml bílého vína, vývar Příprava: Několik dní odleželé sluky oškubeme, hlavičky stáhneme, oči vydloubneme, chmýří opálíme a sluky vykucháme. Usekneme drápky, sluku zevnitř i zvenčí posolíme, trochu opepříme,...